DACIA KULÜBÜ Türkiye'nin Tek Dacia Paylaşım Platformu Solenza - Logan - Mcv - Sandero - Stepway - Duster
Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - Yazdırılabilir Sürüm

+- DACIA KULÜBÜ Türkiye'nin Tek Dacia Paylaşım Platformu Solenza - Logan - Mcv - Sandero - Stepway - Duster (http://www.daciakulubu.com)
+-- Forum: DACİA TEKNİK (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: TEKNİK BİLGİ PAYLAŞIMI (/forumdisplay.php?fid=12)
+---- Forum: SANDERO (/forumdisplay.php?fid=130)
+---- Konu: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı (/showthread.php?tid=815)

1 2

Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - kerim - 06-11-2009 22:29 PM

Arkadaşlar Merhaba;
Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde saatleri 1 saat geri aldık.
Peki Sanderomuzun saatini nasıl ayarlayacağız Smile

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - Gökhan Çakmak - 07-11-2009 10:23 AM

Smile Benimde servisten kullanım klavuzu alana kadar bilmediğim bir konuydu Smile Hemen Anlatiyim.

Kontak açıkken, göstergede "toplam kilometre ve saat" modunu seçiniz. Saat ayarı iki şekilde yapılabilir:
- Ortadaki Göstergelerin hemen sağındaki butona uzun süre basılması saatlerin ve dakikaların hızlı olarak geçmesini sağlar

- Butona kısa sürelerle basılması saatin dakika dakika ayarlanabilmesini sağlar.

Kullanım Klavuzunda yazdığı şekilde aktardım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - kerim - 07-11-2009 22:50 PM

Çok teşekkür ederim.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ensar - 11-05-2010 01:35 AM

arkadaşla çok önemli bir konu ben saati ayarlayamadım çünkü bu saat dakika dakika ileri gidiyo saat olarak ileri almak mümkün değil ileri diyorum çünkü bunun gerisi yok hep ileri gidiyo ve 1 saat geri almak için 23 saat ileri almak gerekiyo her saat içinde 60 defa butona basmak gerekiyo yani 60x23=1380 defa basmak çok zaman alıyo basılı tutmak çare değil çünkü dakikalar basılı olunca hızlı ilerlemiyo

aracı aldığımda saat ayarlıydı ben öğrenmek için kurcalarken saati 10 dakika falan ileri almışım sonra geri getiremedim düzeltmek için ileri ileri yaklaşık yarım saat uğraştım ancak 5 saat falan ilerletebildim sonra vazgeçtim öle duruyo geri yapmak için bir yolu varsa yardımcı olursanız sevinirim

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - A.Faruk YAVUZ - 11-05-2010 10:05 AM

bende cok denedım ama olmadı artık yol verdım dokunmuyorum saaate fılan

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - Yılmaz BAKLACI - 11-05-2010 10:10 AM

Butona basılı tutarsan dakika dakika ilerler,belli bir süre sonra saat saat ilerlemeye başlar.

Güncel saate yaklaşınca elini çek ve tek tek bas,olacaktır.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ensar - 11-05-2010 10:10 AM

belki pili falan varsa çıkartıp saati durdurma imkanı varsa saati normal saat gelene kadar bekletebiliriz geri almak yerine normal saat onun olduğu yere gelene kadar durdurulabilirmi

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ByRAM IŞIK - 11-05-2010 11:09 AM

Aslında çok kolay ayarlaması, daha 2 gün önce düzelttim ben ama burda anlatması zor yaa...

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ensar - 11-05-2010 11:13 AM

bir tarif edebilirsen şimdi gidip denemek isterim

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - mbuyuk - 11-05-2010 11:23 AM

arkadaşım aslında anlatılmış bir de ben anlatayım,
iki seçenek var ekranda saat varken sıfırlama tuşuna uzun süre basın 5 sn sonra
dakikalar daha sonra saatler ilerler o kadar kolayki,
birde kalan yakıtıda görmek istersen,motoru çalıştırmadan sıfırlama tuşuna bas,
immobilizer kodu gelince elini çek sana depoda kalan yakıtı gösterir.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ByRAM IŞIK - 11-05-2010 11:38 AM

ekranda saat varken sıfırlama tuşuna bas dakikalardan sonra saate geçecek, saati ayarla daha tekrar bas ve dakikaları ayarla , çok kolay aslında.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ensar - 11-05-2010 12:00 PM

teşekkürler şimdi yaptım basılı tutunca önce dakikalar ilerliyo basmaya devam edince dakikalar 10ar dakika olarak ilerlemeye devam ediyo basmaya devam ettikten sonra dakika duruyo saatler ilerlemeye başlıyo saati ayarlayınca bırakıp tekrar basınca dakikalarıda ayarladınmı bitiyo

depoda kalan yakıtı görmek için sıfırlama tuşuna basılı tuttum kmyi sıfırladı basılı tutmaya devam ettim ama hiç bir hareketlilik yok sanırım yol bilgisayarı olan modellerde gösteriyo bende göstermedi stepwayda yol bilgisayarı yok

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ByRAM IŞIK - 11-05-2010 12:24 PM

Yardımcı olduysak ne mutlu, benimkinde yol bilgisayarı var bi denemeliyim...

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - CAGLAR ATMACA - 11-05-2010 14:15 PM

kontak kapalıyken basmaya başlamak gerekiyor arkadaşlar,sol el sıfırlama butonuna basılı durumdayken kontağı çeviriyorsunuz.Marşa basmanıza gerek yok bu arada.
devir ve hız göstergesi çubuklarının beraber sona kadar ilerlediğini göreceksiniz.

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ByRAM IŞIK - 11-05-2010 15:53 PM

Onu biliyorum çağlar abii...

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - becoca - 29-03-2011 13:40 PM

Konuyu Güncelliyorum MAlum Saatler Değişti Smile İhtiyacı olana kolaylık olur.
Birde Km sıfırlanmaz değil mi Smile

Eski araçlarda o cubuga basında km sıfırlanıyordu. Yada cevirince mi ne Smile

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - ensar - 29-03-2011 14:20 PM

saat ayarı için ordaki çubuğa basılı tut önce dakika dakika ilerler sonra onar onar ilerler sonra saatler ilerler geri almak için bile ileri yapıp 24 saat tur attırman gerekiyo gerisi yok onun

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - becoca - 29-03-2011 14:23 PM

Onları okudum KM sıfırlanmasın yeter Smile

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - Hasan ERSOY - 29-03-2011 17:20 PM

km sıfırlanmaz . ama günlük km diye birşey varki onu sıfırlayabilirsin. kontağı aç bir kere o çubuğa bas normal km çıkacak sonra tekrar basınca günlük km . günlük km modundayken basılı tutarsan sıfırlarsın . bunuda şunun için yapabilirsin . 50 TL yakıt alıp onu sıfırlarsın sonrda örnek olarak söylüyorum 50 tl ile 100km mi gitmiş onun hesabını yaparsın . yakıt miktarına değilde km hesabına göre gidersiniz . yakıt göstergesinde sorun olsa dahi anlattığım şekilde sorun olmaz

RE: Sandero Gösterge Tablosu Saat Ayarı - becoca - 29-03-2011 17:25 PM

(29-03-2011 17:20 PM)mcv37 demiş ki:  km sıfırlanmaz . ama günlük km diye birşey varki onu sıfırlayabilirsin. kontağı aç bir kere o çubuğa bas normal km çıkacak sonra tekrar basınca günlük km . günlük km modundayken basılı tutarsan sıfırlarsın . bunuda şunun için yapabilirsin . 50 TL yakıt alıp onu sıfırlarsın sonrda örnek olarak söylüyorum 50 tl ile 100km mi gitmiş onun hesabını yaparsın . yakıt miktarına değilde km hesabına göre gidersiniz . yakıt göstergesinde sorun olsa dahi anlattığım şekilde sorun olmaz

Yol bilgisayarı olmayan araçta var mı bu ??

Saatide ayarladım Basit birsey